پاسخ به سوال

دوست عزیزی در باره نوع وسواس پسرشون پرسیده بودن

با توجه به تقسم بندی هایی که از گونه های مختلف وسواس وجود داره مانند رفتاری ،فکری و... لازم است که بدانیم وسواس همیشه بد نیست و تا زمانی که موجب آزار دیدن و اذیت شدن و اخلال در پیامد ها و کار های روزانه نشود نمی توان به آن لفظ اختلال را اضافه کرد.

بیشتر رفتار های کودک شما بیشتر جنبه نظم اجتماعی رو بدنبال خود دارد اما اگه احساس می کنید بهم خوردن این نظم واقعا روی کودکتان اثر جدی از جمله خشم و ناراحتی ایجاد می کند و تا کار خود را به اتمام نرساند از آن نمی گذرد به احتمال (تاکید می کنم به احتمال)زمینه ای از وسواس رفتاری در کودکتان دیده می شود.

اما تک فرزند بودن یا توجه بیش اندازه به یک کودک به همان اندازه کم اهمیتی و شرایط اجتماعی و شرایط ژنتیکی بر وسواسی شدن او میتواند تاثیر گذارد.

بنا بر این اگه احساس می کنید این شکل از رفتار های کودکتان نمایانگری از وجود وسواس در اوست پیشنهاد می کنم به یه مشاور رجوع کنید تا از صحت آن یا عدم آن اطمینان حاصل کنید.

و درمان وسواس یا بهتر است بگویم تغییر رفتار وسواسی هر چه زودتر شروع شود جواب سریع تر و موثر تری بدست می آورد.

/ 2 نظر / 28 بازدید
امير

سلام دادا.خوبيد؟ چرا حرفي از دل ما جوانها نمي زني.اونايي كه در حسرت عشقشون دارند مي سوزند اما هيچ راهي براي رسيدن بهش پيدا نمي كنند. جوجوي من داره فراموشم ميكنه؟

امير

منظورم از جو جو اوني هست كه دارم ذره ذره از عشقش مي سوزم.