گپ های مشاوره ای
یادمان باشد مشاوره در درجه اول فرایندی پیشگیرانه است و بعد درمان پس سعی کنیم از بروز مسئله جلوگیری کنیم. به ما اعتماد کنید 
گالری تصاویر

استرس و عصبانیت در سنین میانسالی و جوانی معمولاً در اثر مشکلات کاری، برنامه شلوغ و پرکار، جنگ و جدل برای برقراری تعادل بین کار و خانواده و برقراری تعادل بین مسئولیت های خانوادگی و شخصیت خود فرد ایجاد می شود.
استرس غالباً در شکل ها و فرم های مختلف ظاهر می شود. یکی از این شکل ها و قالب ها، ناامیدی است؛ زندگی چگونه ادامه خواهد داشت، وضع بچه ها چه خواهد شد، چرا رؤیاهای خیالی دوران جوانی به واقعیت تبدیل نشد اینها از جمله سؤال هایی است که با فکر کردن به آنها ناامیدی در وجود افراد ریشه می دواند.اکثر افراد می خواهند از آنچه که منجر به ناامیدی آنها شده است، سریع بگذرند. اما این اشتباه است، هرگز آن را نادیده نگیرید و سعی کنید بفهمید برای چه و از چه ناامید شده اید، زیرا این آگاهی می تواند تجربیاتی گرانقدر و عالی در اختیار شما قرار دهد.
برای مثال، اگر از رفتار دیگران ناامید شده اید، شاید باید توقعات خود را تغییر دهید یا درباره آنها خوب فکر و آنها را بررسی کنید. یا اگر آرزو داشتید پزشک شوید، ولی نشد و حالا از این مسئله احساس ناامیدی می کنید، شاید زمانش رسیده باشد که شغلی در زمینه سلامت و بهداشت به عنوان شغل دوم برای خود انتخاب کنید تا به رضایت برسید.علت این که افراد نمی خواهند ناامیدی را ریشه یابی کنند این است که آن را در ذهن خود ثابت نگه داشته اند اما باید آن را به حرکت درآورید، ریشه یابی کنید و از آن درس بگیرید.
کارشناسان معتقدند بهترین کار برای ایده آل زندگی کردن این است که گذشته را ببخشید و پشت سر بگذارید، به آینده امیدوار باشید ولی در زمان حال زندگی کنید.سعی کنید امروز برایتان بهتر باشد و فردا را بهترین قرار دهید. هرگز از پیدا کردن دوستان جدید، یاد گرفتن مطالب جدید و فکر کردن به رؤیاهایتان دست برندارید. همین امروز شروع کنید به رؤیاهایتان بیندیشید و برای رسیدن به آن گام اول را بردارید. با این طرز فکر و شیوه رفتاری جایی برای ناامیدی در زندگی شما باقی نمی ماند و اگر هم باشد فضای خیلی خیلی کوچکی خواهد بود که نمی تواند اثرات منفی روی رفتار و سلامت شما بر جای بگذارد.

روزنامه ایران

[ دوشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ ] [ امیر حسین عتیقه چی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

مجری و مدرس دوره های متعددی چون کارگاه های آموزشی ازدواج ، روابط زوجین ، مهارتهای زندگی ، PME ، درگیری های زوجین ،‌پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، پیشگری از مواد مخدر ، بهداشت روان ،مهارتهای شغلی و حرفه ای ، آزمون های روانشناختی و . . . ! ................................................ همکاری های گوناگون با بهزیستی ، شبکه بهداشت و درمان ، دانشگاه ، آموزش و پرورش ، اداره زندان ها ، نیروی انتظامی ، موسسات NGO ،‌گروه های NA و . . . ! ................................................. عاشق مشاورم و اعتقاد دارم روزی مشاور عضوی از خانواده همه انسانها خواهد شد. شما می توانید ذهنیت های خود را توسط ابزار ارتباط با ما به صورت خصوصی ارسال نمائید
امکانات وب
تماس با ما
ایران رمان