گپ های مشاوره ای
یادمان باشد مشاوره در درجه اول فرایندی پیشگیرانه است و بعد درمان پس سعی کنیم از بروز مسئله جلوگیری کنیم. به ما اعتماد کنید 
گالری تصاویر

دوست عزیزی در باره نوع وسواس پسرشون پرسیده بودن

با توجه به تقسم بندی هایی که از گونه های مختلف وسواس وجود داره مانند رفتاری ،فکری و... لازم است که بدانیم وسواس همیشه بد نیست و تا زمانی که موجب آزار دیدن و اذیت شدن و اخلال در پیامد ها و کار های روزانه نشود نمی توان به آن لفظ اختلال را اضافه کرد.

بیشتر رفتار های کودک شما بیشتر جنبه نظم اجتماعی رو بدنبال خود دارد اما اگه احساس می کنید بهم خوردن این نظم واقعا روی کودکتان اثر جدی از جمله خشم و ناراحتی ایجاد می کند و تا کار خود را به اتمام نرساند از آن نمی گذرد به احتمال (تاکید می کنم به احتمال)زمینه ای از وسواس رفتاری در کودکتان دیده می شود.

اما تک فرزند بودن یا توجه بیش اندازه به یک کودک به همان اندازه کم اهمیتی و شرایط اجتماعی و شرایط ژنتیکی بر وسواسی شدن او میتواند تاثیر گذارد.

بنا بر این اگه احساس می کنید این شکل از رفتار های کودکتان نمایانگری از وجود وسواس در اوست پیشنهاد می کنم به یه مشاور رجوع کنید تا از صحت آن یا عدم آن اطمینان حاصل کنید.

و درمان وسواس یا بهتر است بگویم تغییر رفتار وسواسی هر چه زودتر شروع شود جواب سریع تر و موثر تری بدست می آورد.

[ شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٧ ] [ ۱:٢٥ ‎ب.ظ ] [ امیر حسین عتیقه چی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

مجری و مدرس دوره های متعددی چون کارگاه های آموزشی ازدواج ، روابط زوجین ، مهارتهای زندگی ، PME ، درگیری های زوجین ،‌پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، پیشگری از مواد مخدر ، بهداشت روان ،مهارتهای شغلی و حرفه ای ، آزمون های روانشناختی و . . . ! ................................................ همکاری های گوناگون با بهزیستی ، شبکه بهداشت و درمان ، دانشگاه ، آموزش و پرورش ، اداره زندان ها ، نیروی انتظامی ، موسسات NGO ،‌گروه های NA و . . . ! ................................................. عاشق مشاورم و اعتقاد دارم روزی مشاور عضوی از خانواده همه انسانها خواهد شد. شما می توانید ذهنیت های خود را توسط ابزار ارتباط با ما به صورت خصوصی ارسال نمائید
امکانات وب
تماس با ما
ایران رمان